PERIOD BALANCE – účinný pomocník v období menopauzy

PERIOD BALANCE je skvelým pomocníkom v období výrazných hormonálnych zmien, s ktorými sa spájajú viaceré vedľajšie účinky.

Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu dokáže bojovať proti návalom tepla, nočnému poteniu, psychickým zmenám či osteoporóze.

Objavte viac

S menopauzou sa stretne každá žena

Menopauza. Niektorým ženám zasiahne značne do života, iné si ju stihnú ledva všimnúť. Jej nástup prichádza medzi 45. a 55. rokom života, pričom tesne pred ňou prechádza telo výraznými hormonálnymi zmenami. 

Počas menopauzy dochádza k prudkého poklesu hormónu estradiolu (patrí medzi estrogény) a utlmeniu činnosti vaječníkov. Menštruácia sa stáva nepravidelnou, niekedy je krvácanie silné, inokedy slabé. Krvácanie sa postupne vytráca a končí sa reprodukčná časť života ženy.

Toto obdobie má 3 fázy

  • perimenopauza,
  • menopauza,
  • postmenopauza.

 

Čo sa počas menopauzy deje?

Pokles hormónov, ako estrogén a progesterón, zvykne spôsobovať mnohým ženám v tomto období celú paletu nepríjemných pocitov.

Hladiny hormónov estrogénu a progesterónu u žien
Hladiny hormónov estrogénu a progesterónu u žien

Nočné potenie a návaly tepla

Prudké návaly tepla trápia v tomto období až 80 % žien. Objavovať sa môžu aj rok po poslednom menštruačnom krvácaní. Prejavujú sa najmä v oblasti tváre a krku, odkiaľ sa postupne rozplynú do celého tela. Tento diskomfort spôsobuje nepríjemné nočné potenie a niekedy aj zimnicu. 

Neželaný stav zhoršuje: 

  • fajčenie, 
  • nevhodná strava, 
  • vysoká hladina stresu.

 

Zmeny menštruačného cyklu

Menštruačné cykly sú v počiatkoch tohto obdobia kratšie, čo môže ženy značne vyčerpávať. Neskôr je menštruácia nepravidelná, slabšia alebo silnejšia než tá, na akú boli zvyknuté. 

Menopauza a postupné vyhasínanie reprodukčnej funkcie môže trvať aj niekoľko rokov. Dajte si preto pozor na neplánované tehotenstvo. Veľa žien práve v období očakávania nástupu menopauzy otehotnie.

Psychické zmeny

So zmenou hormonálnej sústavy a poklesom endorfínov prichádza aj pokles nálady, nezáujem o okolie, náladovosť a citová nestabilita.

Nutkavé močenie a inkontinencia

Počas menopauzy sa močový mechúr, vagína a maternica stávajú menej pružné. Ochabujú sa aj svaly panvového dna. To je dôvod, prečo sa môžete stretnúť s častým nutkaním na močenie a inkontinenciou moču

Na zmiernenie týchto príznakov sú vhodné cviky na posilnenie panvového dna a vagíny.

Tip

Trápia vás nepríjemné príznaky menopauzy? Vyskúšajte prírodnú pomoc PERIOD BALANCE, ktorá bojuje proti nočnému poteniu, psychickým zmenám aj osteoporóze.

Osteoporóza

Osteoporóza patrí tiež k veľmi častým a nepríjemným dôsledkom poklesu ženských pohlavných hormónov, a to najmä v období postmenopauzy. Počas produktívneho veku je to práve estrogén, ktorý chráni ženy pred rednutím kostí. Pri vyhasínaní funkcie pohlavných orgánov však ženské telo o túto prirodzenú obranyschopnosť prichádza.

Bolestivý pohlavný styk a znížené libido

Ďalšou zo zmien, ktorá sa v období menopauzy objavuje, je vaginálna suchosť. Tento problém spôsobujú primárne hormonálne zmeny a druhotne psychologické faktory a tlak, ktorý môže ťarchou nových impulzov žena pociťovať.

Od vaginálnej suchosti je to už len krôčik ku gynekologickým zápalom a zápalom močových ciest. S vaginálnou suchosťou veľmi úzko súvisí znížená chuť na sex a bolestivý pohlavný styk.

Na psychickej pohode a pocite atraktivity mnohým ženám v zrelom veku nepridáva ani ukladanie brušného tuku v dôsledku poklesu estrogénu. Vo výsledku má toto všetko neblahý dopad aj na sexuálny život.

Menopauza nemusí byť strašiakom

Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným príznakom spojeným s menopauzou, pred aj počas nej dbajte na vyváženú stravu a dostatočný prísun vitamínov. Doprajte si množstvo čerstvej zeleniny a ovocia, konzumujte červené mäso, orechy a semienka. Vyhýbajte sa rafinovanému cukru a ťažkým jedlám. Predchádzajte nadváhe pravidelnou pohybovou aktivitou. Nezabudnite ani na dostatok tekutín.

Váš lekár vám s diagnostikou menopauzy vie pomôcť. Prostredníctvom vyšetrenia vám zistí presné hladiny hormónov a môže vám predpísať lieky.

Na podporu liečby príznakov menopauzy a prechodu do nej je vhodný prírodný produkt damper PERIOD BALANCE. Obsahuje overené bylinné extrakty z alchemilky, rebríčka a V. jahňacieho, ktoré pomáhajú pri príznakoch menopauzy, ako sú: 

  • návaly horúčav, 
  • nočné potenie,
  • psychické zmeny.

Produkt obsahuje aj bór, ktorý pomáha pri príznakoch osteoporózy a reumatoidnej artritídy, s ktorými je menopauza spájaná.

Damper PERIOD BALANCE je bez lepku a laktózy. Vhodný je preto pre vegánov aj ľudí s histamínovou intoleranciou. Nájdete ho v niektorých lekárňach alebo v našom e-shope.

Zabudnite na menopauzu a cíťte sa perfektne

Chcem sa cítiť perfektne