Menštruačné problémy

Menštruácia je súčasťou života každej ženy, no aj zdravá žena sa počas menštruácie stretáva s odchýlkami od normálneho mesačného cyklu. Problémy menštruačného cyklu môžu, ale nemusia poukazovať na závažné gynekologické ťažkosti. Niektoré z neduhov, s ktorými sa ženy počas menštruácie stretávajú, výrazne ovplyvňujú kvalitu ich života počas chúlostivých dní.

Menštruácia ako prirodzená súčasť každej ženy

Čo je zase s tebou? Ty si to dostala? Stretávate sa s podobnými otázkami aj vy? Kolísajúca hladina hormónov, zmeny nálad, kŕče či bolesť v podbrušku znižujú náš komfort a znemožňujú užívať si každý deň naplno. Menštruačný cyklus pozostáva zo 4 fáz, ktoré ovplyvňujú psychiku ženy. Menštruácii predchádza tzv. predmenštruačný syndróm. Niektoré si počas menštruácie doslova prechádzajú peklom, iné ani poriadne nevedia, že práve menštruujú. Priebeh mesačného obdobia ženy sa môže kedykoľvek zmeniť. Aj zdravú ženu môžu trápiť menštruačné problémy.

Aké najčastejšie menštruačné problémy nás trápia?

Menštruačné prejavy zahŕňajú široké spektrum nepríjemných pocitov, bolestí, či dokonca zdravotných komplikácií a u každej ženy sa vyskytujú individuálne. Pocit diskomfortu počas ženských dní ovplyvňuje i našu duševnú pohodu. Pokiaľ vám vaša menštruácia zasahuje do bežných denných činností,  je dôležité minimalizovať jej negatívne sprievodné javy.

Medzi najčastejšie problémy počas menštruácie patria:

Ako účinne bojovať s menštruačnými problémami?

Každý menštruačný problém môžeme podporiť zdravou životosprávou, dodržiavaním pitného režimu, výdatným spánkom i zdravým pohybom a v neposlednom rade liečivou silou prírody. Známy ženský bylinný pomocník je Alchemilka obyčajná. Označovaná tiež ako “ženské šťastie”. Pomáha harmonizovať menštruačný cyklus a zvyšuje komfort pred aj počas menštruácie. V kombinácii s rebríčkom obyčajným sa jeho sila násobí. Prírodný produkt Damper Period Balance predstavuje šetrnú alternatívu, ktorá podporuje liečbu gynekologických ťažkostí, zmierňuje príznaky menopauzy a pomáha udržiavať harmóniu ženského tela v každom veku. Vyvážené zloženie minerálnych látok, vitamínov a tradičných bylín napomáha ženskému organizmu získať stratený balans.