Nepravidelná menštruácia

PERIOD BALANCE – aby menštruácia už nikdy nemeškala

PERIOD BALANCE je skvelým riešením v boji proti nepravidelnej alebo meškajúcej menštruácii. Svojím unikátnym zložením podporuje liečbu gynekologických ťažkostí a pomáha ženskému organizmu získať stratený balans.

Viac o PERIOD BALANCE

 

Menštruácia a jej cyklus

Po nástupe prvej menštruácie v období puberty je nepravidelnosť normálnym javom. To isté platí aj v období blížiacej sa menopauzy. 

Ideálny cyklus ženy, ktorá nie je v období puberty alebo menopauzy, trvá 28 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Ak je cyklus kratší ako 24 dní alebo dlhší ako 38 dní, ide o odchýlku od normy.

Najčastejšie problémy spojené s nepravidelnosťou menštruačného cyklu sa dajú rozdeliť do 3 kategórií

  • dlhý menštruačný cyklus,
  • krátky menštruačný cyklus,
  • anovulačné cykly.

 

Čo signalizuje nepravidelný cyklus?

Nepravidelná menštruácia neznamená vždy závažný zdravotný problém. Rozhodne ju však nepodceňujte. Na pozore by ste sa mali mať najmä vtedy, ak sa vyskytne náhle alebo uvažujete o možnom tehotenstve.

 

Príčiny nepravidelného cyklu

Príčin nepravidelného cyklu je niekoľko:

 

Mentálna anorexia a bulímia

Poruchy príjmu potravy sú častou príčinou nepravidelného cyklu, slabého menštruačného krvácania či dokonca vynechania menštruácie. Fatálnym následkom môže byť v tomto prípade až strata schopnosti otehotnieť. Pri nedostatočnom kalorickom príjme nemá telo ženy plnohodnotnú schopnosť zabezpečiť výživu plodu počas tehotenstva.

 

Dojčenie

Je úplne bežné, že niektorým ženám nastúpi menštruačné krvácanie až po ukončení laktácie. Iné dojčiace ženy majú zasa menštruačné krvácanie slabé alebo nepravidelné. Ide však o prirodzený jav.

 

PCO – syndróm polycystických ovárií

Touto nepríjemnou poruchou trpí až 1 z 10 žien v plodnom veku. Zapríčiňuje dlhé menštruačné cykly a niekedy až stratu menštruácie. Ženy s diagnostikovaným PCS majú absenciu ovulácie, časté nekontrolovateľné naberanie hmotnosti a problémy s pleťou.

 

Endometrióza

Zhrubnutie a bujnenie výstelky maternice je najčastejšou poruchou žien v produktívnom veku. Tento strašiak je spôsobený hormonálnou nerovnováhou a zapríčiňuje mimo iného aj problémy s otehotnením.

 

Tip

Trpíte nepravidelnou menštruáciou? Vyskúšajte výživový doplnok PERIOD BALANCE, ktorý vám dokáže pomôcť aj v prípade iných menštruačných ťažkostí, ako napríklad bolesti, zmeny nálad či návaly tepla.

 

Myómy maternice

Jedným z prvých príznakov maternicových myómov je práve menštruačná nepravidelnosť.

 

Nadváha

Nadváha je častou príčinou nepravidelnej menštruácie a problémov s otehotnením. Spôsobuje zvýšenú produkciu estrogénu, ktorý zabraňuje vaječníkom uvoľniť vajíčko. Cykly obéznych žien bývajú mnohokrát anovulačné.

 

Niektoré druhy liekov

Ak ste začali s užívaním nového lieku a vynechala vám menštruácia, prečítajte si príbalový leták a informujte sa u svojho lekára.

 

Infekcia močových ciest

Časté zápaly a infekcie močových ciest môžu tiež spôsobiť nepravidelnú menštruáciu.

 

Menopauza

Tak, ako v období puberty, aj v období blížiacej sa menopauzy (klimaktéria) začínajú cykly strácať na pravidelnosti. Je to prirodzený jav, ktorý nie je žiadnym spôsobom patologický.

 

Majte o svojich dňoch vždy prehľad

Ak nemáte odsledovaný váš normálny menštruačný cyklus, začnite si svoje dni značiť. Mnoho žien sa domnieva, že ich menštruácia je nepravidelná, no keď začnú sledovať dĺžku svojho cyklu, zistia, že všetko je v absolútnom poriadku. Vyskúšajte preto používať menštruačný kalendár.

 

Kedy zájsť za lekárom?

Lekára by ste mali navštíviť:

  • ak máte menštruáciu presnú ako švajčiarske hodinky a zrazu nastane výrazná zmena alebo sú vaše cykly výrazne kratšie či dlhšie,
  • ak menštruácia absentuje,
  • ak máte podozrenie na prípadné tehotenstvo.

Váš lekár vylúči akékoľvek patologické zmeny a v prípade nutnosti nasadí adekvátnu liečbu

Pravidelná menštruácia predstavuje kľúčové obdobie pri plánovaní potomstva. Závažnosť vynechania menštruácie alebo jej nepravidelnosť by ste si preto mali uvedomovať už teraz.

 

Zabojujte proti nepravidelnej menštruácii silou prírody

Prírodný produkt damper PERIOD BALANCE je šetrná alternatíva, ktorá podporuje liečbu gynekologických ťažkostí, ktoré vznikli v súvislosti s hormonálnou nerovnováhou. Vyvážené zloženie minerálnych látok a tradičných bylín, ako alchemilka, rebríček a V. jahňací, napomáha ženskému organizmu získať stratený balans.

V prípade, že užívate akékoľvek konzervatívne lieky na hormonálnej báze, poraďte sa o jeho užívaní s vaším ženským lekárom.

 

Pravidelná menštruácia každý mesiac nie je sen

Chcem pravidelnú menštruáciu