PERIOD BALANCE – aby menštruácia nikdy nevynechala žiadny mesiac

Unikátne zloženie PERIOD BALANCE sa stará o pravidelnú menštruáciu a zabraňuje jej vynechávaniu. Okrem toho bojuje aj proti rôznym iným príznakom, ktoré sa s menštruačným cyklom spájajú, ako napríklad únava a vyčerpanosť, časté zmeny nálad či bolesti.

Zistite viac o PERIOD BALANCE

 

Amenorea vzniká z viacerých príčin

Vynechanie menštruácie (amenorea) je nepríjemná porucha, ktorá dokáže potrápiť nejednu ženu. Spôsobovať ju môžu viaceré faktory, ako napríklad nízka telesná hmotnosť, nadmerné cvičenie či stres. 

Amenorea sa delí na primárnu a sekundárnu.

Primárna amenorea

Nastáva, ak menštruácia nenastúpi do 16. roku života. V takomto prípade môže ísť o poruchu sexuálneho vyzrievania. Príčinami bývajú hormonálne poruchy a oneskorená puberta.

 

Tip

Máte vynechávajúcu alebo nepravidelnú menštruáciu, prípadne bojujete s inými menštruačnými problémami, ako zmeny nálad, bolesti chrbta či únava? Vyskúšajte prírodnú pomoc vo forme výživového doplnku PERIOD BALANCE.

 

Sekundárna amenorea

Diagnostikuje sa u žien, ktorým sa nedostavila menštruácia po dobu 3 mesiacov, aj keď predtým spontánne menštruovali a nie sú tehotné. Medzi príčiny vynechávania menštruácie patria:

  • hormonálne poruchy, 
  • ochorenia vaječníkov, 
  • rôzne pridružené ochorenia, 
  • metabolické ochorenia, 
  • nadmerná strata hmotnosti, 
  • nadváha, 
  • stres, 
  • vykonávanie náročných aktivít – napr. vrcholové športovkyne. 

V oboch prípadoch vám odporúčame vyšetrenie hladiny hormónov a pohlavných orgánov vaším gynekológom.

 

Ako účinne bojovať proti vynechávaniu menštruácie?

Pokiaľ máte stanovenú diagnózu a liečbu amenorey lekárom, môžete liečebný proces podporiť správnou životosprávou. Nezabudnite piť dostatočné množstvo tekutín a každý deň si doprajte kvalitný spánok. 

Zdravý pohyb je tiež dôležitý. Predídete ním vzniku obezity, ktorá je jedným z rizikových faktorov pri vynechávaní menštruácie. Zbytočne to s ním však nepreháňajte, aby ste celú situáciu nezhoršili.

Produkt damper PERIOD BALANCE je prírodná alternatíva, ktorá podporuje liečbu gynekologických ťažkostí, ktoré vznikli v súvislosti s hormonálnou nerovnováhou. Vyvážené zloženie minerálnych látok, vitamínov a tradičných bylín, ako alchemilka, rebríček a V. jahňací, napomáha ženskému organizmu získať stratený balans.

 

Prinavráťte si menštruáciu prírodnou cestou

Presne to chcem


vynechanie menštruácie